Woreczki PAPE – dlaczego warto?

Woreczki PAPE służą do pakowania próżniowego produktów spożywczych. Ich główną zaletą jest zachowanie wartości odżywczych żywności oraz zminimalizowanie wyrzucania jedzenia. Są bezpieczne dla naszego zdrowia ponieważ nie zmieniają składu chemicznego żywności. Woreczki próżniowe to idealne rozwiązanie dla zwolenników wydłużania terminu przydatności do spożycia bez stosowania szkodliwej chemii.

Nadają się do pakowania wszystkich produktów spożywczych, od wyrobów mięsnych, artykułów mlecznych i rybnych po wszelkie produkty sypkie. Można je wykorzystywać do pakowania w atmosferze modyfikowanej, przechowywania i mrożenia.
 

W jaki sposób woreczki PAPE zapewniają żywności świeżość?

Woreczki wacuum wykonane są z folii wielowarstwowej o strukturze PA/PE, dzięki czemu zachowują świeżość produktów spożywczych znacznie dłużej niż tradycyjne metody przechowywania żywności. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością i co ważne są wykonane w pełni bezpiecznego w kontakcie z żywnością tworzywa (BPA free). Dzięki swojej strukturze zabezpieczają przed wysychaniem mokrej żywności oraz przenikaniu się zapachów pakowanych produktów.
 

Zalety woreczków próżniowych

Pakowanie próżniowe to tani i efektywny sposób na przedłużanie terminu przydatności żywności. Woreczki wacuum mają wiele korzystnych zalet:

- redukują straty związane z wyrzucaniem psujących się produktów spożywczych,

- zachowują smak, aromat, kształt i konsystencję żywności,

- zapewniają szczelność oraz wytrzymałość mechaniczna,

- chronią przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak bakterie czy zanieczyszczenia,

- nadają estetyczny wygląd produktów i możliwość zastosowania nadruków informacyjnych.

Warto spojrzeć na opakowania próżniowe jako na produkt przyszłości. W czasach kiedy żywność jest nadmiernie wyrzucana, woreczki przychodzą z gotowym rozwiązaniem na przedłużenie przydatności produktów do spożycia. Sprawdzą się nie tylko w dużych firmach ale również w prywatnych domach. Jest to inwestycja, która przyniesie nie tylko korzyści dla naszego zdrowia, ale również dla portfela.